KULTURA

Održan 14. Međunarodni festival humora i dječijeg stvaralaštva

I ove godine Derventom je prošetao najljepši defile, onaj učesnika Međunarodnog festivala humora i dječijeg stvaralaštva, kojeg je OŠ „19. april“ organizovala po četrnaesti put.

Kreacija učenika i njihovih učitelja nije nedostajalo ni ovog puta, pa su Dervenćani bili u prilici vidjeti kostime „djece u saobraćaju“, „smajliće“, „čarobnu djecu“, „pčelica“, „roda koje donose djecu“, „fudbalera“, „klaunova“, „sunca“, „nutele“, „prinčeva i princeza“ i mnogih drugih.

Već 14. put naš grad krasi ovaj maštoviti defile, koji izmami osmjehe na lica naših sugrađana, istakla je direktorica OŠ „19. april“ Elvira Miljić.

– Ovoliko ljepote i kreacija, nastalih zajedničkim radom učenika, nastavnika i roditelja, zaista zaslužuju da svi budu pobjednici. Da je ova naša dobra ideja zaista takva, govori i podrška lokalne zajednice svih ovih godina, istakla je Miljićka.

Učiteljica škole domaćina Nataša Plavšić svoje đake i kroz ovu manifestaciju nastoji da nauči nečem novom, pa su ovoga puta kostimi bili inspirisani muzikom 70-ih i 80-ih.

Gradom je svoje kostime ponosno pokazalo više od 600 učesnika opštinskih obrazovnih ustanova, dok su radovi na konkurs za najbolje literalne i likovne radovi pristigli iz svih djelova Srpske.

U konkurenciji likovnih radova viših uzrasta, prvo mjesto osvojila je Stefani Bogdan iz OŠ „Nikola Tesla” iz Dervente, druga je bila Ana Marija Kosić iz OŠ „Sveti Sava“ iz Istočnog Sarajeva, a treća Andrea Lopatić iz OŠ „Mokro“ sa Pala. U nižim uzrastima najbolje likovno umijeće pokazale su učenice banjalučke OŠ „Vuk Stefanović Karadžić“ Sara Drakulić, Helena Đurić i Ana Jovišević.

Najboljim literarnim radom ocijenjen je onaj Milke Bajunovć Čivić iz bijeljinske OŠ „Sveti Sava“, dok je povelja „Olja Milinković“ pripala Tari Popović iz OŠ „Sveti Sava“ iz Istočnog Novog Sarajeva.

Derventa cafe

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button