Rukomet: Derventa ponovo na vrhu

Rukometaši Dervente savladali su brčansko Jedinstvo i tako se vratili na pobjednički kolosjek nakon dva poraza.

Dervenćani su ključnu prednost osigurali već nakon prvih 30 minuta igre nakon kojih je rezultat glasio 19:13. Iako su u nastavku svoje minute dobili i mlađi igrači pobjeda domaće ekipe nije dolazila u pitanje.

Ponovo je raspoložen u redovima Dervente bio Milinković sa 10 golova, koliko je na suprotnoj strani postigao Peštić.

Derventa, koja sa Bijeljinom i Hercegovinom dijeli prvo mjesto tabele, narednog vikenda dočekuje Kotor Varoš.

Tabelu pronađite OVDJE.

Prva liga Republike Srpske, 7. kolo: RK Derventa – RK Jedinstvo 2015 37:33 (19:13). Sportska dvorana u Derventi. Sudije: Delić i Cvijić. Sedmerci: Derventa 3/3, Jedinstvo 5/6. Isključenja: Derveta 4x, Jedinstvo 4x.

RK Derventa: Ristić, Sibinčić 2, Dobrilović 5, Lukić, Zemunović 4, Škrga 6, Milinković 10, Nikolić 1, Dragičević 5, Starčević A. 1, Starčević D, Šmulja 1, Tošić, Vidaković 2, Malešević, Savić. Trener Milorad Bjelošević.