
Goran Kotaran (43) iz Kozarske Dubice, jedan od najopasnijih ubica iz BiH, koji danas, u petak, 27. februara 2026. godine, nakon dvije decenije provedene u zatvoru izlazi na slobodu, biće pod nadzorom policije, saznaju “Nezavisne novine”.
Najvažnije informacije
- Goran Kotaran (43) danas, 27. februara 2026, nakon 20 godina izlazi na slobodu.
- Najvjerovatnije planira živjeti u Banjaluci i preko porodice je tražio stan.
- Osuđen je na 20 godina za dva ubistva iz 2005. i 2006. godine.
– Sve institucije su obaviještene o njegovom izlasku na slobodu. Sve, apsolutno. Naravno da će piti pod nadzorom, svi odlično znaju o kakvom se čovjeku radi. Već se preduzimaju intenzivne mjere u smislu njegovog povratka na slobodu – rekao je izvor “Nezavisnih novina”.
Planira živjeti u Banjaluci
Opasni ubica Goran Kotoran će, podsjetimo, najvjerovatnije živjeti u Banjaluci, gdje je tražio stan.
– On je preko člana porodice tražio stan, adresu u Banjaluci. Poznato je da je on iz Kozarske Dubice, ali je po svemu sudeći odlučio da živi u Banjaluci – rekao je izvor “Nezavisnih novina”.
Na izdržavanje kazne, Kotaran je prvo upućen u Kazneno-poravni zavod (KPZ) Foča, početkom 2008. godine, a od novembra 2024. godine se nalazi u KPZ Banjaluka, iz kojeg će danas biti pušten.
Žrtve pronađene zakopane
– Njemu je redovan istek kazne sutra, 28. februara. S obzirom da to pada na dane vikenda, on izlazi dan ranije, odnosno danas. On nije ostvario nikakve pogodnosti, izdržao je kaznu od početka do kraja – izjavio je Saša Gligorić, direktor KPZ Banjaluka, u izjavi za “Nezavisne novine”.
Kotaran je, podsjetimo, osuđen na 20 godina za ubistva Predraga Vrbana zvanog Pedi Lopov 2005. godine i Seada Kanurića zvanog Steva Mucavi 2006. godine. Oni su zadavljeni, a njihova tijela su pronađena zakopana.
Kotaranu se i u Švedskoj sudilo za dva ubistva, ali su ga vještaci proglasili neuračunljivim i prije 23 godine je deportovan u BiH.
NEZAVISNE NOVINE



