DRUŠTVO

Filip Maršić više nije derventski župnik, oprostio se u “svom” stilu (AUDIO)

Nakon novog istupa Filipa Maršića, ovog puta na oproštajnoj molitvi, možemo sa ponosom reći da će Derventa uskoro postati jedna malo normalnija sredina. Katoličkom svešteniku neće biti produžen mandat u Derventi.

Naime, Filip Maršić, kontroverzni katolički sveštenik, koji je pažnju (ne samo lokalne javnosti) stekao fašističkim stavovima, više neće biti derventski župnik.

Ipak, ni u posljednjoj misi održanoj jutros u Katoličkoj crkvi nije mogao da se ne dotakne ratnih tema, kao i spornog ugostiteljskog objekta.

– Oni koji su se obogatili na tuđem i koji su naslonili kafanu na crkvu, doće vrijeme kada će položiti račune. I on i svi oni koji su rastjerali hrvatski narod…, rekao je Maršić u pomalo osvetoljubivom tonu.

Pozvao je katolike da ostanu povezani.

– Neka ova ljepotica (crkva) bude mjesto molitve u kojoj ćemo se moliti čak i za one koji su nam nanijeli zlo. Lažu da će da bude obnove, samo čekaju da prođe vrijeme, da ovo postane njihovo. Vas zaklinjem sa ovog svetog mjesta da ne prodajete djedovinu koja je krvavo stečena. Neka stoji. Neki kažu da ovo više nije naša država, ali to nisu bile ni Turska, ni Jugoslavija, ali su propale. Propašće i ovo (Republika Srpska). Doći će vrijeme kada će sotoni koja je napravila ovo zlo glava biti smrskana, propovijedao je Maršić na odlasku.

Čovjek koji je u Katoličku crkvu ugradio kosti NDH vikara Alojzija Stepinca i koji se njemu moli za povratak Hrvata bi stvarno morao biti malo pažljiviji. Nadamo se da će naredni katolički sveštenik biti obazriviji prema ostalim stanovnicima Dervente.

Poslušajte oproštajni govor navodnog “božijeg čovjeka” Filipa Maršića.

AUDIO ZAPIS

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button