Istorijska pobjeda Zvezde nad Redsima, Pavkov odigrao meč života

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Liverpul rezultatom 2:0 na svom stadionu u 4. kolu grupne faze Lige šampiona.

Navijači Crvene zvezde pamtiće vječno 6. novembar 2018. godine i ime Milana Pavkova.

Izabranici trenera Vladana Milojevića su ostvarili pobjedu protiv favorizovanog i skupocjenog Liverpula, koji je igrao u najjačem sastavu, sa Mohamedom Salahom, Sadio Maneom, pa u drugom poluvremenu i Robertom Firminom.

Što je još značajnije Crvena zvezda je ostvarila i prvu pobjedu uopšte u grupnoj fazi Lige šampiona u svojoj istoriji.

Iako je cijela ekipa Zvezde odigrala fantastičan meč od prvog do poslednjeg minuta, epitet heroja je ponio visoki napadač Milan Pavkov. Ovaj fudbaler, koji je često bio na izlaznim vratima kluba iz Ljutice Bogdana postigao je dva sjajna gola, prvo glavom u 22. minutu, a onda i iz daljine desnom nogom u 29. minutu.

Liverpul je u prvom dijelu igre imao dvije šanse, ali Staridž nije bio dovoljno koncentrisan, dok je engleski tim bio u kontraritmu. U nastavku menadžer Liverpula Jirgen Klop je posegao za izmjenama, pa je Firmino unio živost u napade gostiju u Beogradu. Redsi su pogodili i prečku i stativu, ali je imponovala smirenost Zvezdine odbrane koja je meč odigrala za desetku.

Treba naglasiti i da je španski arbitar Lahoz na početku drugog poluvremena propustio da dosudi penal za Zvezdu, kada je Džejms Milner u svom šesnaestercu igrao rukom, piše Sportklub.rs.

Do kraja meča je Liverpul imao inicijativu, ali drugi poraz u sezoni nije izbjegao.

Na tabeli grupe C Redsi i dalje vode sa šest bodova, ali u srijedu uveče igraju Napoli i PSŽ. Italijani imaju pet bodova, a Francuzi četiri, koliko i Crvena zvezda.

U sledećem kolu Zvezda gostuje u Napulju 28. novembra, dok istog dana PSŽ čeka Liverpul.

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Degenek, Rodić, Krstičić, Jovančić, Srnić, Marin, Ben, Pavkov.

Zamjene: Popović, Jovičić, Babić, Stoiljković, Čaušić, Simić, Gobeljić.

Liverpul: Alison, Aleksander-Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson, Milner, Vajnaldum, Lalana, Salah, Staridž, Mane.

Zamjene: Minjole, Fabinjo, Keita, Firmino, Gomez, Moreno, Origi.

U odnosu na prvi meč, za Redse od starta ne igraju Gomez, Fabinjo, Šaćiri i Firmino. Menjaju ih Matip, Milner, Lalana i Staridž.

U timu Zvezde od početka igra napadač Milan Pavkov umjesto Boaćija, dok su u Beogradu starteri i Savić, Rodić, Jovančić i Marin. U Liverpulu su ih odmijenili Babić, Gobeljić, Jovičić i Ebisilio.