Fudbal: “Krojači” do prvog ovosezonskog tijumfa

U 5. kolu Prve lige RS Tekstilac je stigao do prvog ovosezonskog trijumfa.

U prvom poluvremenu ovog veoma borbenog susreta nije bilo golova, ali su početkom nastavka igrači Tekstilca stigli do pobjede. Veznjak Maksimović je šutirao u 52. minuti, lopta se odbila od jednog domaćeg igrača i završila iza golmana domaćih Hamzabegovića.

Susret je obilježila i povreda prvog napadača derventskog prvoligaša Ozrena Perića, koji je igru napustio već nakon prvog dijela, a epilog duela sa protivničkim igračem jesu 4 šava na Perićevoj glavi.

U narednom kolu na Gradakom stadionu gostuje Modriča Alfa, piše Derventa cafe.

Prva liga RS, 5. kolo: Rudar Prijedor – Tekstilac 0:1 (0:0) Gradski stadion u Prijedoru. Sudija: Mladen Moirić (Bijeljina). FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Jolović, Maksimović, Perić (od 45. Vugdalić), Susaković (od 89. Dr. Vukadinović), De. Ćorić, Komlenović, Đekić (od 63. Duspara), Kukić, Simić Trener: Igor Janković.