Srbija “počistila” Norvešku i bez Novaka Đokovića

Dejvis kup reprezentacija Srbije je sa 3:0 eliminisala Norvešku u kvalifikacijama.

Srbija je duel počela pobjedom Miomira Kecmanovića sa lakih 2:0 dozvolivši protivniku tek četiri gema. Potom se Laslo Đere propisno namučio protiv Viktora Durasovića, ali ipak uspio da ga savlada poslije taj-brejka u trećem setu.

Komforna prednost od 2:0 donijela je Srbiji šansu da mirnije uđe u meč dublova, pošto su Filip Krajinović i Nikola Ćaćić igrali protiv Viktora Durasovića i Hermana Hejerala i slavili sa 6:4, 3:6, 6:3.

Dobili su prvi set bez većih problema rezultatom 6:4, da bi ih norveški par potom dotukao i izjendačio na 1:1 u setovima dobivši drugi sa 6:3.

Iznenađenja nije bilo, Ćaćić i Krajinović su bili svjesni da su favoriti i odigrali na visokom nivou ostvarivši dva brejka za vođstvo od 4:1, koje im je i utabalo put ka pobjedi.

Srbija sada ostaje u Svjetskoj grupi i čeka žrijeb na kojem će saznati imena narednih protivnika, piše B92. Dodajmo i to da je Srbija ovaj meč igrala bez najboljeg tenisera svijeta Novaka Đokovića.